Het echtpaar Zennure en Arif Öğün uit Istanbul-Silivri is in de val gelokt door telefonische oplichters.
Ze verkochten hun 2,5 verdiepingen tellende villa en drie percelen, met een waarde van 13 miljoen TL. Ook hun bankrekeningen werden leeggehaald, waardoor ze in totaal voor 650.000 euro zijn opgelicht. Het oudere echtpaar deelde hun ervaringen.
Op 9 oktober 2023 werd 76-jarige Arif Öğün telefonisch benaderd door iemand die zich voordeed als Silivri’s politiechef Ali Demirbaş. De oplichter beweerde dat hun identiteitsgegevens door criminelen werden misbruikt en dat er een politieoperatie zou plaatsvinden om de daders te arresteren. Hierdoor won hij hun vertrouwen.
Woning en grond ver onder de marktprijs verkocht
Op bevel van de oplichters verkocht het echtpaar hun villa van 2,5 verdiepingen en drie stukken grond, met een totale waarde van 13 miljoen TL, voor slechts 7,25 miljoen TL.
Het geldbedrag van 166.000 euro werd door nep-agenten persoonlijk opgehaald onder het voorwendsel de serienummers te controleren. Vervolgens verdwenen de oplichters spoorloos.
Bankrekening leeggehaald
De bende eiste dat het echtpaar nog eens 54.000 euro van hun bankrekeningen zou opnemen en overhandigen. Onder het mom van ‘veiligheidsprocedures’ bevalen de oplichters het echtpaar hun telefoons in zout water te gooien, waardoor ze niet meer konden communiceren en pas veel later doorhadden dat ze waren opgelicht.
Valse politie-identiteiten
De criminelen gebruikten de namen “Hakan Polis” en “Yusuf Akkuş” en lieten het echtpaar zelfs contact opnemen met het politienummer 155, waar een medeplichtige hen verzekerde dat de operatie bekend was bij de autoriteiten. Dit versterkte het vertrouwen van de slachtoffers in de oplichters.
Slachtoffers zoeken gerechtigheid
Zennure Öğün verklaarde dat zij en haar man jarenlang in Europa hadden gewerkt om te sparen en bij terugkeer in Turkije wilden investeren, maar werden opgelicht.
Het echtpaar heeft bewijsmateriaal overhandigd aan het ministerie van Justitie en Binnenlandse Zaken en roept de autoriteiten op om dergelijke fraudegevallen strenger aan te pakken. Daarnaast waarschuwen ze andere inwoners van Silivri om waakzaam te zijn tegen soortgelijke oplichtingspraktijken.
Bron: Milliyet